GODITET SHBA-ja, stuhia Alberto kalon pritshmëritë

Publikuar tek: bota, më 21:25 25-05-2018 GODITET SHBA-ja, stuhia Alberto kalon pritshmëritë Harta e stuhisë

Një stuhi e fuqishme pritet të godasë SHBA-në ditët në vijim, pas reshjeve të dendura të shiut dhe erërave të forta që banorët e ishujve Karaibe kanë përjetuar orët e fundit.

Sipas mediave të huaja, stuhia subtropikale Alberto ka goditur fillimisht një pjesë të Meksikës, Kubës dhe Floridas, ndërsa pritet që ajo të ngjitet lart ditën e shtunë në territor me intensitet më të lartë.

Sakaq meteorologët kanë paralajmëruar evakuimin e banorëve të zonave të prekura, sepse sipas tyre stuhia po kalon çdo parashikim duke rrezikuar të kthehet në një uragan të frikshëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hyn në fuqi Rregullorja e Përgjithshme e Mbrojtjes së të Dhënave të BE, nis funksionimin Bordit
Sulm me bombë në Kanada, raportohen 15 të plagosur rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.011523962020874
array(1) { ["section"]=> string(56) "goditet-shba-ja-stuhia-alberto-kalon-pritshmerite-122109" }