Hapësire reklamuese

Rajoni

Goditet grupi kriminal i drogës në Itali, arrestohen 36 persona, mes tyre shqiptarë

Shkruar nga Newsbomb
Goditet grupi kriminal i drogës në Itali, arrestohen 36 persona, mes

Një aksion policor është shënuar herët mëngjesin e sotëm nga Drejtoria e Qarkut Antimafia e Bolonjës, Itali kundër një grupin kriminal që merrej me trafikimin e drogës.

Bëhet me dije se prokuroria ka lëshuar 44 urdhër arreste për një grup kriminal që përfshinë shqiptarë, italianë, tunizianë dhe pakistanezë. Mediat italiane raportojnë se në këtë megaoperacion u përfshirë 400 efektivë policie, ndërsa kanë arritur që të vihen në pranga 36 persona.

Nga hetimet e policisë italiane u gjetën mbi 5 mijë doza kokainë të shitura dhe 1500 doza heroinë të shitura. Gjithashtu u konstatua se grupi kriminl në fjalë ka kryer një sulm të dhunshëm ndaj një të riu tuniziani për ta detyruar atë të vepronte në emër të tyre.

Gjatë hetimeve u sekuestruan 3 kg kokainë, 1 kg heroinë, 6 kg hashash, 1500 doza lëndë narkotike dhe 30 000.00 euro cash.

Pamje nga operacioni

[video width="792" height="432" mp4="https://cdnimpuls.com/newsbomb.al/wp-content/uploads/2024/03/bandicam-2024-03-14-10-21-31-395.mp4"][/video]

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese