Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Goditet banda kriminale në Itali, arrestohen 18 persona, mes tyre dhe disa shqiptarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

badee3b51ea40e61eb6cf2d8ff41dfd5

18 perona kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Operacioni u quajt “Lockdown”, pikërisht sepse grupi vepronte, duke përfituar edhe nga situata e pandemisë së koronavirusit.

Ky operacion ka çuar në arrestimin e 24 personave, 18 mbrëmjen e djeshme dhe 6 disa ditë më parë.

Mediat italiane raportojnë se grupi kriminal ishte i përbërë nga shqiptarë dhe italianë. Shqiptarët kishin rolin e furnizimit me drogëra të ndryshme.

Të arrestuarve u janë sekuestruar monedha, automjete, si dhe një stallë kuajsh e blerë nga paratë e drogës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img