Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Goditet banda e shqiptarëve që vidhnin shkolla në Itali, 7 të arrestuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

a26fff6374da609cfb719b62f04c295b

Policia italiane gjatë ditës së sotme ka goditur në Xhenova një një grup adoleshentësh shqiptarë të cilët vidhnin materiale në shkolla.

Sipas mediave italiane, policia ka arrestuar 7 të rinj shqiptarë të cilët kishin grabitur në dy shkolla kompjutera dhe materiale të tjera me vlera të konsiderueshme.

Raportohet se adoleshentët ishin të moshës nga 18-20 vjeç si dhe me dokumente të rregullta qëndrimi në Itali.

Grupi i të rinjve u arrestua nga policia e Xhenovës mëngjesin e sotëm. 

asas.jpg

Më shumë

spot_img