Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Goditen dy raste të kultivimit të kanabisit në Greqi, arrestohen dy shqiptarë, sekuestrohen mijëra fidanë dhe armë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër plantacion kanabis është gjetur ditën e sotme në Greqi në zonën e Kiklis në Thesaloniki, ku janë arrestuar dy shqiptarë, ndërsa janë nën hetim dy të tjerë.

Një plantacion tjetër është gjetur disa ditë më para, ku gjithashtu ishin të përfshirë shqiptarë.

Në platacionin e zbuluar në 19 maj u gjetën 1431 rrënjë kanabisi, ndërsa sot janë gjetur 1175 rrënjë.

Mediat greke raportojnë se në zonën, ku u gjet droga është gjetur edhe një kasolle që kishte sende personale të shqiptarëve të cilët merreshin me kultivimin e bimeve narkotike.

Deri më tani nga hetimi i plotë i policies greke, u gjetën dhe konfiskuan gjithsej

2,606 fidanë kanabisi deri në 1 metër të lartë,

1 pushkë sulmi, 2 pistoleta dhe më shumë se 290 gëzhoja.

1 automjet.

Shqiptarët idnetiteti i të cilëve nuk bëhet me dije janë në paraburgim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img