Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Godit sërish deputeti i Lushnjes: Shoqja ministre vish çizmet e llastikut e hiq takat, do të të çoj te fermerë të majtë, nuk hanë me lugë floriri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Lushnjes së PD, Saimir Korreshi ka postuar foto të disa serave në këtë qytet që janë shkatërruar nga furtuna duke shkaktuar kështu dëme të mëdha.

Ai I bën thirrje ministres së Bujqësisë, Frida Krifcës që të veshë çizmet dhe të shkojë të vizitojë nga afër këto sera.

Kujtojmë që Korreshi u përfol shumë për fjalën e mbajtur në Parlament javën e shkuar, ku kundërpërgjigjen për programin qeverisës e tha me gjuhën e popullit, edhe pse kjo shkaktoi të qëshura tek disa deputetë duke përshirë këtu edhe kreun e PD. Lulzim Basha.

Postimi i plotë i Korreshit:

AZHBR sot paska nxjerre reklam nga nje serë se sindihmon fermeret dhe se çdo gje ne bujqesi shkon fjollë e se do hamë me lug floriri.

Keto pamje jane te nje tjeter fermeri qe fortuna e disa diteve me pare ja uli ne toke 4,2 dy sere.

Mundi e djersa po ashtu edhe te gjitha kursimet te shkuara dem.

AZHBR ka ndonje fjale per kete rast e per shume e shume te tjere ?? Apo vetem me tesera te PS??

A e di AZHBR se njerezit kane braktisur serat si pasoje e rritjes se kostos se prodhimit si pasoje e rritjes ne 100% te plehrave kimik vetem ne vitin e fundit, e rritjes se fidaneve e mungeses se fuqise punetore dhe me kryesorja mungeses se tregut.

Shoqa Ministre e Bujqesise te ftoj nje dite te veshesh çizmet e llastikut e te heqesh takat e bashke me mua te vizitosh realitetin. Te shkojme tek serat e njerezve punetore te shohesh se si eshte situata reale.

P.s. do te te shpie te fermere me bindje te majte.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img