Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Gjyqtari përfundon i gjakosur në spital, 11 tifozë në polici. Reagon FSHF për dhunën në fushën e blertë (Foto-Video)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Futbolli shqiptar është njollosur sërish nga një episod dhune në fushën e blertë, ku viktimë ka qenë gjyqtari i ndeshjes Kamza-Laçi, Eldorjan Hamiti.

albsig

spring

Gjyqtari akordoi një penallti në minutën e fundit shtesë të ndeshjes, teksa Kamza ishte në avantazh me një gol deri në minutën e fundit. Por një faull i portierit të ekipit vendas ka shkaktuar penallti, të cilën futbollisti i Laçit, Najdenov, e ka kthyer në gol duke barazuar shifrat.

xdfgdfhthjrjr45tj5trhj.jpg

Tifozët e Kamzës janë revoltuar dhe kanë hyrë në fushë, njëri prej tyre ka qëlluar barbarisht arbitrin e ndeshjes Hamiti. Ai pësoi dëmtime dhe u gjakos, duke përfunduar në Spitalin Ushtarak në Tiranë ku po i nënshtrohet kontrolleve mjekësore.

Sakaq, policia ka shoqëruar 11 tifozë për incidentin e turpshëm ndërsa FSHF ka reaguar duke kërkuar që të gjitha instancat të kryejnë detyrën.

 
sdgfghethje45th45h.jpg
 
adfgghehe45h.jpg
 
sdgserghedtheth.jpg
 
sege45thy45hh.jpg
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img