Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Gjyqtari Laze: Jam kërcënuar nga kriminelët, KPK të ketë shumë kujdes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjyqtari Artan Laze iu nënshtrua sot procesit të Vetingut nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, në një seancë ku ai tha se ishin shtrembëruar shumë fakte ndaj tij.

Laze u shpreh i bindur se do të rikonfirmohet në detyrë:

“Kam besim te drejtësia sepse në konkluzionet kishte shumë fakte, që komisioni do i rivendosë. Kam besim se do të rikonfirmohem në detyrë”, u shpreh Laze për mediat.

Gjyqtari Laze tha se ka marrë kërcënime pasi ka dhënë disa dënime përjetë, dhe kërkoi që KPK t’i shqyrtojë më mirë këto raste për të mos i hedhur në rrugë gjykatësit.

“Edhe gjatë detyrës sime, por edhe në kohën që u shkëputa jam kërcënuar, doja të jepja një mesazh, jo vetëm për mua, por me shumicën e gjyqtarëve që kanë dhënë drejtësi. KPK duhet që të ketë shumë kujdes, të vendosë në peshore”, tha Artan Laze.

Sipas KPK-së gjyqtari Laze ka fshehur pasurinë, por ai pretendon se është gënjeshtër e Bankës dhe ILKDPI që ka bërë deklarim të rremë.

Më shumë
spot_img
spot_img