Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Gjyqtari Bari Shyti del në Vetting, qytetarët i bëjnë ‘pritë’ te Pallati i Kongreseve: I korruptuar, me pasuri marramendëse të padeklaruar (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjyqtari Bari Shyti ka dalë paraditen e sotme para vettingut. Mirëpo, ai është pritur nga qytetarë me pankarta në duar, një pamje që shihet rrallë ose aspak në ambientet e Pallatit të Kongreseve, ku ndodhet dhe Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

“Gjyqtari Bari Shyti i korruptuar, pasuri marramendese të padeklaruar, shtëpi, lokale, miniera”, shkruhet në njërën nga pankartat. “KPK zvarrit procesin, nuk verifikon arsimin e veterinerit”, shkruhet në një tjetër.

Bari Shyti e ka nisur karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 1993 dhe ka punuar si gjyqtar në Gjykatat e Bulqizës dhe atë të Dibrës. Në vitin 2013, ai u dekretua si gjyqtar në Gjykatën Administrative të Durrësit dhe prej vitit 2016 e ushtron funksionin në Gjykatën Administrative të Apelit.

Trupa gjykuese që po kryen procesi e vetingut përbëhet nga Suela Zhegu, Genta Tafa Bungo dhe Firdes Shuli.

1616489988 BEHARSHYTI5
1616489988 BEHARSHYTI2
1616489988 BEHARSHYTI4
1616489988 BEHARSHYTI3

Më shumë

spot_img
spot_img