Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Gjyqi për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia kërkon si dëshmitar Fatos Klosin dhe Majlinda Popoviç

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2fff24c07844619b1e0aa04da9fcc7b8

Ditën e sotme është zhvilluar seanca e radhës e gjyqit ndaj Izet Haxhisë.

Ky i fundit ka kërkuar që të dëshmojnë në gjyq Majlinda Popoviç dhe Fatos Klosi.

Sipas Izet Haxhisë, Azem Hajdari ka përdorur telefonin e Popoviç, 10 ditët e fundit para vrasjes. Në atë kohë, Majlinda Popoviç ka mbajtur postin e drejtoreshës së Telekomit në Shkodër.

Ndërkohë që Fatos Klosin ai e kërkon të dëshmojë si ish-zyrtar i SHISH, pasi ka pasur për detyrë që të ruajë Azem Hajdarin.

Pasi të merren adresat e sakta të tyre, vendimi për pranimin ose jo të këtyre dëshmitarëve do të jepet me 2 nëntor.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img