Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Gjyqi ndaj Frrokut, Doshit dhe Bamit, avokati: Të pushohet çështja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjyqi për Mark Frokun, Tom Doshin dhe Durim Bamin është shtyrë për në datën 7 prill.

Mësohet se në gjyq sot nuk ishin pranishëm asnjë nga të pandehurit por vetëm avokatët e tyre.  

Avokati i Tom Doshit, Andand Xholi  ka bërë kërkesë për shfrytëzimin e  vendimit të Prokurorisë. Ai kërkon pushimin e çështjes. Avokati shprehet se çështja s’mund të veçohet pasi ka prova të përbashkëta. Sipas tij edhe Kushtetuesja shprehet kundër këtj vendimi.

Për çfarë akuzohen:

Durim Bami është i bashkëpandehur me Mark Frrokun dhe Tom Doshin, të akuzuar për deklarim të rremë në lidhje me një skenar për vrasjen e deputetit Tom Doshi dhe deputetit tjetër Mhill Fufi.

Bami akuzohet për pastrim parash, pasi dyshohet që nëpërmjet kontratave për shitblerje dhe dhënie me qira apartamentesh ka tentuar të justifikojë të ardhura që nuk u dihet burimi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img