Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Gjyqi me Erion Veliajn, avokati i Lulzim Bashës: U shty seanca për arsye shëndetësore, e pranishme ishte dhe prokurorja speciale

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe kreu i PD Lulzim Basha, do përballen në seancë gjyqësore në Gjykatën e Posaçme. Kjo, për shkak se kreu i PD akuzon Veliaj për disa deklarata që ky i fundit ka bërë gjatë fushatës zgjedhore të 25 prilli

Sipas Veliajt, gjatë kohës së pandemisë Lulzim Basha ishte i vetmi që shtoi vilat në pronësi të tij.

Avokati i Bashës në një deklaratë për mediat pak më parë, ka bërë me diej se seanca e sotme është shtyrë pasi avokatët e kryebashkiakut Veliaj nuk ndodhen në Shqipëri; një prej tyre është i sëmurë dhe tjetri jashtë vendit.

“I akuzuari (Erion Veliaj) ka marrë dijeni për procesin, avokatët kanë dorëzuar kërkesë dhe pretendojnë se janë sëmurë. Njëri ndodhet jashtë Shqipërisë. Veliaj ka marrë dijeni dhe nuk ka pranuar të jetë në seancë.

Tashmë procesi ka kaluar në gjyq dhe ka qenë e pranishme dhe prokurorja e posacme Manjola Kajana. Avokatët kërkuan shtyrjen e seancës.

Në kërkuam shpalljen fajtor të zotit Veliaj, për disa deklarime që ai ka bërë. Kur nuk ka ardhur në seancë, nuk ka dhënë arsye por nuk ka preferuar të jetë. Seanca e radhës do të jetë në datë 11 tetor në orën 13.00″, u shpreh avokati i Lulzim Bashës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img