Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Gjyqi me CONAD Albania, Ilir Ciko nuk pranon ‘ofertën’ e gjykatës dhe kompanisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është mbajtur ditën e sotme seanca e parë gjyqësore mes ekspertit të Ekonomisë Ilir Ciko dhe Conad Albania, pasi ky i fundit hodhi në gjyq Cikon për shkak se denoncoi publikisht produktet e skaduara të kësaj marke.

Newsbomb.al ka mësuar se seanca e parë në Gjykatën e Tiranës ishte e shkurtër dhe gjykatësi ofroi pajtim të palëve.

Conad ka rënë dakord me kërkesën e gjykatësit që çështja gjyqësore të mbyllej me pajtim, nëse Ilir Ciko do të përgënjeshtronte lajmin.

I kontaktuar nga Newsbomb.al ky i fundit ka pohuar se ka refuzuar ta bëjë një gjë të tillë duke thënë se është në drejtën e lirisë së shprehjes, konsumatorit dhe interesit publik.

Mësohet se gjyqi do të vazhdojë dhe seanca e radhës do të mbahet më 23 prill në orën 12:00.

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/ne-gjyq-me-kompanine-conad-se-denoncoi-ushqimet-e-skaduara-ilir-ciko-ka-nje-apel-per-konsumatoret-157920

Më shumë


spot_img

spot_img