Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Gjyqi i Salianjit për “Babalen” më 4 korrik, Alibeaj mesazh demokratëve: Duhet të jeni në sallë, detyrim njerëzor e politik

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj u ka dërguar deputetëve demokratë një mesazh, ku u kërkon që të jenë të pranishëm në sallën e gjyqit, të hënën për Ervin Salianjin për çështjen ‘Babale’.

Alibeaj u kërkon demokratëve angazhimin njerëzor, e më pas politik, për të mbështetur deputetin Ervin Salianji.

albsig

“Përshëndetje kolegë! Ndoshta jeni ne dijeni që te hëne, date 4 korrik ora 2 ne Gjykatën e Apelit zhvillohet gjyqi nga kolegut Salianji. Siç dihet dhe siç është bere publike, e gjithë ngjarja dhe procesi gjyqësor vijues janë një orkestrim hakmarrës politik i pastër nga qeveria dhe eksponentë  politike te mazhorancës. Është detyrim se pari njerëzor e pastaj edhe politik qe se paku deputetet tanë anëtare të Komisionit të Sigurisë të jemi te pranishëm ne sallë ditën dhe orën e gjyqit” thuhet në mesazhin e Alibeajt.

Gjykata e Tiranës e ka dënuar Salianjin me 1 vit burg, për çështjen ‘Babale’. ku në qendër ishte vëllai i ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Ervin Salianji është dënuar nga Gjykata e Tiranës me 1 vit burg, por këtë dënim ai dhe Kryesia e Partisë Demokratike e konsideron politik.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img