Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Gjyqi i parë për krime lufte, dënohet me burg përjetë ushtari rus

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një gjykatë në Ukrainë ka dënuar me burgim të përjetshëm ushtarin rus, i akuzuar për vrasjen e një civili të paarmatosur në Ukrainë. Ky vendim u mor në gjyqin e parë për krime lufte që nga fillimi i pushtimit rus.

Vadim Shishimarin u dënua për vrasjen e Oleksandr Shelipov, 62 vjeç, në fshatin verilindor të Chupakhivka në 28 shkurt.

albsig

spring

Ai pranoi se kishte qëlluar për vdekje në Shelipov, por tha se kishte vepruar me urdhër dhe kërkoi falje nga bashkëshortja e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img