Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
37 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Gjykata vendos masën “ARREST ME BURG” për mjekun Edvin Prifti, iu gjetën në shtëpi 250 mijë euro dhe 160 milionë lekë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

676eac19b31547e0a150d8916ff97cb0

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për mjekun Edvin Prifti, pasi akuzohet pë korrupsion pasiv, ndërsa ditën e sotme është akuzuar edhe për pastrim parash.

Gjithashtu SPAK sekuestroi në shtëpinë dhe zyrën e tij shumën e 250 mijë eurove dhe 160 milionë lekëve,ndërsa ditën e sotme gjatë seancës gjyqësore Prokuroria e Posaçme ka nxjerrë një tjetër audio-përgjim, ku mjeku u kërkonte infermiereve t’i drejtonin pacientët në spital privat.

Mjekut i janë vënë prangat në ambientet e Gjykatës dhe do të dërgohet në ambientet e paraburgimit.

Vetë mjeku në një deklaratë për mediat deklaroi se paratë e gjetura në shtëpinë e tij ishin të bashkëshortes dhe motrës së saj, të cilat kishin shitur një pronë të trashëguar nga prindërit, dhe me ato para’ do të blinin njjë pronë tjetër.

LEXO EDHE:  “Pres të më burgosin”, mjeku Prifti tregon burimin e eurove të gjetura në shtëpi: Bashkëshortja shiti një pronë të trashëguar, kryeministri Rama i dha “urdhër” prokurorisë

Më shumë

spot_img
spot_img