Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Gjykata urdhër-arreste për 4 deputetë, shkak sjelljet në Kuvend

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar urdhër arreste për katër deputetë të opozitës në Kuvendin e Kosovës. Urdhër-arrestet janë lëshuar për tre deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe një të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Konkretisht, deputetët që pritet të arrestohen nga Policia e Kosovës janë: Albin Kurti, Faton Topalli Albulena Haxhiu dhe Donika Kadaj Bujupi.

Urdhër arresti është lëshuar për shkak të situatës së krijuar në seancën e fundit në Kuvendin e Kosovës, ku deputetët opozitarë kanë hedhur gaz lotsjellës dhe janë përleshur me kolegët e tyre. 

Lexo edhe: S’kanë të ndalur deputetët e Kosovës, hedhin sërish gaz lotsjellës në Parlament. Ndërpritet seanca

Më shumë

spot_img