Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Gjykata të detyron që gardistin e 21 janarit ta vësh kryetar të PS? Ben Blushi akuza të forta Ramës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ben Blushi, kreu i Partisë LIBRA i ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” ka akuzuar maxhorancën dhe kryeministrin Edi Rama se për angazhimin për vënien  e drejtësisë për ngjarjet e 21 janarit nuk janë të sinqertë me protestuesit që nxorrën në shesh. 

Sipas Blushit, 21 janari ishte “vrasje shtetërore”.

“Sali Berisha i vrau.  Ka një rezistencë për t’i shkuar deri në fund 21 janarit. Por kjo qeveri s’ka bërë gjë tjetër veçse ka larë gjakun, me para. Ndoshta, mund të fshihet qeveria se s’po bën drejtësi ngaqë sistemin e drejtësisë nuk e kontrollon dot. Një nga Gardistët e 21 janarit është sot kryetar i PS-së në Bulqizë. Kanë qenë disa gardistë të cilët kanë marrë urdhër për të qëlluar. Një nga këta është sot kryetar i PS-së në Bulqizë. Gjykata ta detyron këtë? Ka një reflektim moral. Pse gardisti i 21 janarit shkon në krye të PS në Bulqizë? Sepse rilindja s’ka asnjë normë. Mesa duket ai ka krijuar një bandë të vogël aty dhe sot kontrollon PS-në e Bulqizë, emërimet, industrinë e minierës, është edhe drejtor i OSHEE-së lokale”.

Blushi i referohet shtetasit Agron Malaj, i cili prej disa vitesh mban detyra të rëndësishme, edhe pse u vërtetua se ka qenë një ndër gardistët e 21 janarit. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img