Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Gjykata shtyn sërish gjyqin për Saimir Tahirin, shkak mos-reagimi i ish-ministrit (Ja kur zhvillohet seanca e rradhës)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit ka shtyrë sërish seancën për ish-ministrin e brendshëm për Saimir Tahiri.

Shtyrja e seancës është bërë për shkak të mos-njoftimit në mënyrën e duhur ish- ministrin e brendshëm.

Për shkak të pandemisë njoftimi për seancën atij i është bërë nëpërmjet rrugës elektronike. Por Gjykata s’ka marrë një reagim nga Tahiri nëse i kishte shkuar ose jo njoftimi për seancën e sotme.

Ky ka qenë arsyetimi i Gjykatës për shtyrjen e seancës së ditës së sotme. Bëhet me dije se seanca e rradhës është vendosur të zhvillohet më 11 qershor.

Kujtojmë që gjyqi për Tahirin është shtyrë edhe më herët për shkak të situatës me COVID 19.

Më herët, Gjykata e Krimeve të Rënda e shpalli fajtor ish-ministrin e Brendshëm, vetëm për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës” dhe u dënua me 3 vite shërbim prove por avokatët e Tahirit e apeluan dhe tashmë çështja i ka kaluar Gjykatës së Posaçme të Apelit. 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img