Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Gjykata rrëzon Ministrinë e Brendshme, gylenisti Selami Simsek nuk do të dëbohet drejt Turqisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

dacb261cec30a27056381934130907dd

Gjykata e Apelit Administrativ ka rrëzuar dy vendimet e Ministrisë së Brendshme për dëbimin e gylenistit Selami Simsek.

Sipas Apelit, procedura e Ministrisë së Brendshme për dëbimin e Simsek është e pavlefshme. Ky i fundit kërkohet nga Turqia si pjesë e Gulenit dhe pjesëmarrës në grushtin e shteti në 2016. 

Pas rrëzimit të vendimit nga Apeli Administrativ, Selami Simsek ka të drejtë të aplikojë sërish për azil.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img