Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Gjykata merr vendimin: Vajza biologjike nga lidhja jashtëmartesore e ish-mbretit të Belgjikës merr titullin Princeshë

spot_img

Lajme të ngjashëm

cc7f9b5e7e37900ffde3935df3e7cfc0

Vajza biologjike e ish-mbretit belg Albert II ka fituar betejën ligjore me të atin dhe tashmë është Princesha më e re e Belgjikës.

Gjykata e Apelit vendosi që Delphine Bowl, vajza e ish-mbretit nga një lidhje jashtëmartesore të merrte titullin njësoj si 3 fëmijët e tjerë të tij, ndërsa titujt do t’i marrin edhe dy fëmijët e saj.

Delphine Bowl është një skulptore 52 vjeçare që nisi një gjyq në vitin 2013 duke pretenduar se mbreti ishte babai i saj, pasi kishte pasur një aferë seksuale me nënën e saj vite më parë dhe që përfundoi me lindjen e Delphine në 1968.

Mbreti nuk i pranoi pretendimet e saj dhe refuzoi t’i nënshtrohej testit të ADN-së për 7 vite.

Majin e shkuar gjykata vendosi që ish-mbreti të paguante një gjobë ditore prej 5 mijë eurosh, derisa ai pranoi të bënte testin, dhe analizat nxorën që Delphine ishte vajza e tij.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img