Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Gjykata lëshon urdhër për arrestimin e biznesmenit Sead Koçan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli Penal i Gjykatës Thmelore-Shkupi 1, ka urdhëruar që të arrestohet biznesmeni Sead Koçan. Sipas TV Telma, Gjykata ka lëshuar urdhër i cili ka hyrë në fuqi menjëherë.

Kjo vjen pasi Këshilli Penal ka pranuar ankesën e Prokurorisë Speciale, e cila është dorëzuar pas vendimit të parë të gjykatës për arrestim.

Këshilli sot vendosi se gjitha kushtet për arrestim janë plotësuar, gjegjësisht ka pranuar propozimet e PSP-së, se nëse Koçan mbetet në liri mund të ikë, të ndikojë tek gjykatësit ose të zhdukë provat nga rasti “Trust”.

Në lëndën “Trust” janë të dyshuar tre persona fizik dhe tre juridik.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img