Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
3.6kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Gjykata lëshon urdhër-arrestin, policia në kërkim të ish-kryeministrit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas urdhërit të gjykatës maqedonase për arrestimin e ish-kryeministrit Nikola Gruevski, policia është vënë në kërkim të tij.

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski vijon të jetë ‘i zhdukur’, ndonëse ndaj tij është lëshuar një urdhër arresti.

Mësohet se policia përveçse po i kontrollon autmjetet që hyjnë e dalin nga garazhet e VMRO DPMNE-së, ata po kërkojnë edhe në disa lokacione tjera në Shkup, në mesin e tyre në lagjen Autokomandë dhe për rreth ambasadës së Hungarisë.

Policia aktualisht po pret që të marrë urdhër për t’u futur në zyrat brenda VMRO DPMNE-së, por ende nuk ka marrë një leje të tillë.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img