Hapësire reklamuese

Aktualitet

Gjykata lë në burg ish drejtorin e Kadastrës së Gjirokastrës

Shkruar nga Newsbomb
Gjykata lë në burg ish drejtorin e Kadastrës së

Florion Toçi është lënë në burg nga Gjykata e Gjirokastrës. Sot, është caktuar masa e sigurisë për ish drejtorin e Kadastrës të këtij qyteti, i cili akuzohet për mashtrim dhe falsifikim dokumentash në bashkëpunim.

Togat e Zeza pasi kanë vlerësuar faktet e paraqitura nga Prokuroria ku kanë vendosur që Toçi të qëndrojë në burg.

Kujtojmë që ish kreu i Kadastrës së Gjirokastrës, Taçi, u arrestua mesditën e së mërkurës. Një operacion i përbashkët mes Policisë së Tiranës dhe asaj të Gjirokastrës, çoi në pranga ish kreun e Kadastrës bashkë me bashkëpunëtorin e tij, Alban Memishaj.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese