Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Gjykata la në burg gjyqtaren Enkelejda Hoxha, flet avokati: E padrejtë, ka një fëmijë të sëmurë, tjetrin të mitur

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

088d85f6c7530ae7e0a96a7ca4531dc1

Pas vendimit të GJKKO “arrest me burg” për  gjyqtaren Enkelejda Hoxha ka folur avokati Ardian Visha.

Ai është shprehur se ka kërkuar “arrest shtëpie” për gjyqtaren pasi ajo është e divorcuar dhe ka nën kujdestari dy fëmijë, një të mitur dhe një të sëmurë që vuan nga autizmi.

Por Gjykata pavarësisht arsyetimeve të avokatit ka vendosur masën “arrest me burg” duke lënë kështu në qeli Enkelejda Hoxhën.

“Nuk meritoi këtë masë sigurie për shkaqe humanitare. Ajo është një nënë e vetme që rrit dy fëmijë, një të mitur dhe një fëmijë që vuan nga autizmi,” tha avokati.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img