Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Gjykata la në burg Adjola Lakrën, flet avokati: Ngeli e arrestuar nga opinioni publik, nuk ka asnjë lidhje me ngjarjen

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

38ccc67084a61ab62898a53497611638

Ditën e sotme 26 vjeçarja Adjola Lakra është njohur me masën e sigurisë “Arrest me burg”, pasi dyshohet se ka nxjerrë në pritë Hekuran Billën, i cili u vra nga Viktor marku në zonën e Komunës së Parisit.

Avokati i saj ka mohuar që ajo të ketë lidhje me ngjarjen, duke u shprehur se ajo është mbajtur në burg vetëm nga fjalët që kanë qarkulluar në media, sikur ajo e ka pranuar fajin.

Ai thotë se të vetmet prova që ka prokuroria janë vetëdeklarimet e sinqerta të Lakrës.

“U siguroj dhe garantoj se në asnjë moment nuk i ka thënë fjalët që janë bërë publike. Në gjykimin tim ajo ngeli e arrestuar nga opinioni publik. Me kaq shumë opinione sa janë dhënë pa ditur faktet…I vetmi moment është fatkeqësia që përpara se të njihte viktimën ka njohur një nga autorët e dyshuar. Vajza po hetohet në rolin e ndihmëses, por do ta shikoni se nuk e ka patur atë rol. Të vetmet prova janë vetëdeklarimet e saj të sinqerta. Nuk ka patur dijeni për rastin, se kishte gjakmarrje mes dy palëve.

U garantoj që as nuk është paguar dhe nuk e ka ditur. Njohja është bërë nëpërmjet rrjeteve sociale”, tha avokati.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img