Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Gjykata Kushtetuese zhvillon sot seancën e dytë (ÇËSHTJA QË DO SHQYRTOHET)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f8e5b87ebd3964fd3b71edd4900d22f1

Gjykata Kushtetuese sot do të zhvillojë seancën e dytë, pas ringritjes së saj dhe bërjes funksionale.

Kushtetuesja do marrë në shqyrtim në seancë plenare, padinë  e Shoqatës Pronësi me Drejtësi kundër ligjit për trajtimin e pronës dhe përfundimin e procesit të kompensimit të pronave, raporton “abcneës”.

Senca do të nisë në orën 10:00 do të zhvillohet pa praninë e publikut.

Kujtojmë që Gjykata kushtetuse nuk ishte funksionale për tre vjet për shkak se Vettingu shkarkoi pjesën dërrmuese të anëtarëve dhe mbeti vetëm Vitore Tusha.

GjK në dhjetor u bë funskionale me emërimin e 6 anëtarëve të rinj të kësaj gjykate.

Më shumë

spot_img
spot_img