Hapësire reklamuese

Politikë

Gjykata Kushtetuese RRËZON Metën: Kërkesa për përjashtimin e gjyqtarëve i pabazuar, askush s’ka hequr dorë nga shqyrtimi i çështjes

Shkruar nga Newsbomb
Gjykata Kushtetuese RRËZON Metën: Kërkesa për

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e përfaqësuesit ligjor të presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishaj për përjashtimin e gjyqtarëve.

Dervishaj ka kërkuar që disa gjyqtarë të tërhiqen pasi ka konflikt interesi, kërkesë që është quajtur nga Gjykata Kushtetuese e pabazë, kështu që asnjë gjyqatrë nuk hoqi dorë nga shqyrtimi i çështjes.

Vendimi i Kushtetueses për mosndryshimin e trupës gjykuese është marrë në mënyrë unanime.

Në këtë mënyrë është gjykuar e pabazuar kërkesa për përjashtimin e gjyqtarëve: Marsida Xhaferllari, Eksa Toska, Përparim Kalo, Sonila Bejtja dhe Altin Binaj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese