Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Gjykata Kushtetuese bën njoftimin e rëndësishëm, zbulojnë pse seancat do të zhvillohen pa publik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7a93284bf6769b908400b2b36bbe1309

Gjykata kushtetuese ka vendosur që seancat gjyqësore t’i zhvillojë pa praninë e publikut, ashtu siç është e detyruar me ligj.

Shkak për këtë vendim është bërë situata e pandemisë së koronavirusit dhe respektimit të rregullave që janë vendosur nga qeveria.

Seanca është parashikuar që të zhvillohet me 4 shkurt, në orën 10:00.

 “Seancë plenare. Për shkak të situatës dhe rregullave në fuqi të shkaktuara nga Covid-19, zhvillimi i seancës plenare do të kryhet pa praninë e publikut”,- thuhet në njoftim.

Më shumë

spot_img
spot_img