Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gjykata jep VENDIMIN për 4 autorët që dhunuan me grushte infermierët e Spitalit të Korçës, të gjithë ‘ia hedhin paq’ (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Korçës ka dhënë sot vendimin për katër autorët, të cilët goditën dy infermierë në Spitalin Rajonal të Korçës.

Mësohet se ndaj autorëve Eduard Çoriga, 43 vjeç; Sokol Meti, 45 vjeç; Taulant Muco, 23 vjeç dhe Ronaldo Xhelillari, 18 vjeç, banues në Korçë është vendosur masa e sigurisë “detyrim paraqitje”.

Rreth një javë më parë këta shtetas kërkuan ndihmë mjekësore në spital për një mikun e tyre, shtetasin me iniciale E. Ç., i cili ndodhej në gjendje të dehur, ku edhe u konfliktuan me dy infermierë, pasi pretenduan se atij nuk po i jepej shërbimi i duhur. 

Konflikti degjeneroi më pas në dhunë fizike ndaj dy infermierëve të Spitalit Rajonal të Korçës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img