Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Gjykata greke liron 19-vjeçaren shqiptare që mbyti foshnjen e porsalindur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7e73c42339a8cf69f03953ce22edbf4c

Një gjykatë në Greqi ka lënë të lirë 19-vjeçaren shqiptare që mbyti foshnjen e saj të porsalindur dhe e hodhi trupin në mbeturina.

Gjykata e Athinës dha këtë të hënë dënimin me 5 vite burg për 19-vjeçaren shqiptare, duke e shpallur fajtore për krimin, por vendosi ta lirojë atë me kusht duke marrë parasysh rrethanat, si moshën e saj të re.

Gjithashtu edhe nëna shqiptare e 19-vjeçares u dënua me 12 muaj burg për pjesën e saj në vrasjen e foshnjes por u lirua gjithashtu me kusht.

Vajza shqiptare lindi foshnjen në tualetin e shtëpisë dhe e mbyti me kordonin e kërthizës, më pas ia dha nënës së saj për ta hedhur në kosh. Ato kanë deklaruar para autoriteteve se ky ishte një fëmijë i padëshiruar, ndaj dhe i kanë marrë jetën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img