Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Gjykata Federale e Apelit në SHBA “ngrin” vendimin për vaksinimin e detyrueshëm të punonjësve në kompanitë private

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një gjykatë e Apelit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, bllokoi përkohësisht vendimin e administratës së presidentit Joe Biden që kërkonte vaksinim të detyrueshëm për punonjësit e kompanive private.

Trupa gjykuese bëri të ditur se në këtë ligj janë shfaqur çështje “statuore dhe kushtetuese” ndërsa i dha afat administratës se presidentit që të përgjigjet deri të hënën disa pyetjeve.

Pesë shtete të udhëhequra nga republikanët: Teksas, Luiziana, Misisipi, Karolina Jugore dhe Utah, se bashku  me kompani private dorëzuan ankesat e tyre kundër planeve për vaksinim të detyrueshëm.

Ata akuzojnë presidentin Biden për tejkalim të autoritetit të tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img