Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Gjykata e Tiranës i “këput” shpresat skocezit të dënuar me 20 vjet për pedofili, ja ç’vendim mori sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës rrëzon kërkesën e skocezit David Brown për rihapjen e procesit pas 11 vitesh në qeli. Ai është dënuar me 20 vite burg, nën akuzën e abuzimit me të mitur në një qendër fëmijësh në Shqipëri.

Gjykata mori vendimin sot që të refuzojë kërkesën e Brown, i cili kishte kërkuar që të rimerren në pyetje tre dëshmitarë.

Ish-drejtuesi i fondacionit “Fëmijët e Tij” në Shqipëri, u dënua nga dëshmitë e dy djemve që ishin banorë të qëndrës “Fëmijët e Tij” në të cilën strehoheshin fëmijët e braktisur dhe në nevojë ekonomike, kryesisht të moshës nga 2 deri 14 vjeç. Dy djemtë romë, tashmë të moshës 18 dhe 22 vjeç deklaruan paj ditë më parë se kanë pasur presion nga policia dhe psikologu për të bërë dëshmi të rreme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img