Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Gjykata e Tiranës e SPAK kthehen në vatër infektimi, të paktën 15 gjyqtarë dhe prokurorë të prekur me Covid-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

ecb1fe88e0476e0cbffcfb039011d16d

Gjykata e Tiranës dhe SPAK janë vatrat e reja të infektimit me Covid-19.   

Të paktën 15 gjyqtarë dhe prokurorë rezultojnë të prekur nga koronavirusi në këto dy institucioni, ku ditët e fundit janë shtyrë për një kohë të pacaktuar 10 deri në 15 seanca gjyqësore në ditë.

Administrata e dy institucioneve po marrin momentalisht mjekim në shtëpi,

Por mes tyre ka prokurorë dhe gjyqtarë që kanë pasur komplikacione të rënda dhe janë dërguar për kurim në Turqi ku dy prej tyre ende nuk janë kthyer.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img