Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Gjykata e Tiranës çon “në shtëpi” 4 trafikantët e emigrantëve, një në burg: I fusnin në Shqipëri dhe më pas në vendet e BE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër nga pesë të arrestuarit nga Policia e Tiranës dy ditë më parë, në një operacion për ku u godit një grup që trafikonte emigrantë drejt vendeve të BE. Në burg ka mbetur vetëm shtetasi Rigers Vejsiu pasi rezulton se është përsëritës i veprës penale.

Ndërkohë, në masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” janë lënë: Sterjo Germenji., 26 vjeç, Anamaria Mihallari., 24 vjeçe, Drita Shehu., 55 vjeçe, Sanije Shehi 64 vjeçe.

albsig

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, sipas Policisë, dyshohet se me mjete e tyre private kundrejt shpërblimit monetar, kryenin transportin e emigrantëve të paligjshëm nga kufiri shqiptario-grek në zonën e Devollit drejt Tiranës.

Ditën e operacionit, nga Policia janë sekuestruar 72 pashaporta, 37 leje qëndrimi, 2 mjete identifikimi, 2 automjete, një shumë parash dhe sende të tjera të kundraligjshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img