Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Gjykata e Posaçme pranon dosjen e Prokurorisë së Elbasanit, do të gjykojë Erion Alibejn dhe dy të dyshuarit si vrasës me pagesë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), pranon kërkesën e SPAK për gjykimin e dosjes në ngarim të Erion Alibejt dhe dy personave të akuzuar si vrasës me pagesë. Alibej është porositës i dyshuar i disa vrasjeve që kanë ndodhur në Elbasan.

Dje, Prokuroria e Elbasanit ka shpallur mos-kompetencë për dosjen në ngarkim shtetasve Erion Alibej, Xhuljan Hoxha dhe Euglen Halili. Këta dy të fundit akuzohen si persona që kanë vrarë me porosi të Erion Alibejt shtetasit Regis Runaj dhe Emiljano Ramazani.

Dosja i kaloi Prokurorisë Speciale SPAK dhe tashmë GJKKO ka pranuar gjykimin e saj. Ndaj tre të sipërpërmendurve rëndojnë akuzat “Vrasje” e kryer në bashkëpunim dhe “Grup i strukturuar kriminal”.

Erion Alibej, akuzohet si organizator dhe porositës i dy vrasjeve që ndodhën gjatë muajit korrik 2020 në Elbasan, ku u vra Emiljano Ramazani dhe Regis Runaj. I akuzuari ka refuzuar të bashkëpunojë me hetuesit dhe ka mohuar akuzat.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img