Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Gjykata e Posaçme lë në burg zyrtarin e Kadastrës së Sarandës,  kërkoi mijëra euro për legalizimin e hotelit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme ka lënë në burg Laert Pashën, zyrtarin e Kadastrës së Sarandës, i cili i këkroi mijëra euro një qytetari për t’i legalizuar hoteli.

41 vjeçari me detyrë specialist në sportelin e arkivëz në zyrat e ASHK Sarandë dyshohet se ka konsumuar elemente të veprës penale “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Ai u denoncua nga emisionin  “Stop”, pasi 3 vite më parë i premtoi qytetarit se do ia legalizonte hotelin dhe i mori 2000 euro, por e zvarriti deri në ditët e sotme, duke mos e bërë legalizimin e ndërtesës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img