Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Gjykata e Posaçme lë në burg Erion Alibejn, porositësin e vrasjeve të Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme vendosur arrest me burg për Eron Alibej, i cili dyshohet se është porositësi i vrasjeve të Emiliano Ramazanit dhe Regis runaj.

Gjithashtu në burg janë lënë edhe Xhuljan Hoxha dhe Euglen Halili, të cilët akuzohen si ekzekutorët e krimit.

Euglen Halili ka deklaruar se ka qenë ai vrasësi i Regis Runajt, të cilin e goditi 27 herë me thikë pas shpine, ngjarje e ndodhur në korrik të vitit 2020, teksa tregoi se këtë vrasje e kishte kryer për llogari të Xhuljano Hoxhës, i cili i kishte premtuar 100 mijë euro.

Erion Alibej, i cili cilësohet si “arkitetkti” i këtyre vrasjeve, është vëllai i Endrit Alibej, i cili u ekzekutua në dhjetor të vitit 2018. Në të njëjtën ditë u vra edhe xhaxhai i tij, Arben Dylgjeri dhe shtetasi turk Erdal Durnay, të cilit ishin në një “Range Rover”, ku u goditën me breshëri kallashnikovi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img