Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
15 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Gjykata e Posaçme dënon me 4 vite burg Presidentin e Besëlidhjes Gjok Ndoka

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d8661c6a181d0bb988ce576dc0b6be20

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dënuar me 4 vite burg Gjok Ndokën, Presidentin e ekipit të Besëlidhjes.

Ndoka është dënuar me 4 vite burg, bashkë me ish-kryebashkiakun e Lezhës Fran Frrokaj, pasi kanë tjetërsuar sipas Gjykatës pronat në territorin e kësaj bashkie. Me ta, janë dënuar dhe 16 persona të tjerë. Ish-specialistë dhe ish-zyrtarë të Lezhës janë dënuar gjithashtu.

Ish-kryebashkiaku dhe persona të tjerë akuzoheshin nga Prokuroria e Posaçme për tjetërim pronash në zonën e Ranës së Hedhun në Lezhë.

Të dënuar janë:

1- Ish-kryebashkiaku Fran Frrokaj, 4 vite

2- Ish-Kryetari i Qarkut Gjok Ndoka, 4 vite burg

3- Specialisti i Hipotekës Armando Jaka, 3 vite

4- Bledar Cara, 1 vit

5- Frrok Frroku, 2 vite

6- Lek Frroku, 2 vite

7- N/kryetari Bashkisë Enver Hafizi, 1 vit

8- Ish-drejtori i Hipotekës Artan Djala, 2 vite

9- Juxhina Mema, 3 vite

10- Ardenis Haxhia, 1.6 vite

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img