Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gjykata e Pogradecit mbyll dyert, 8 punonjës infektohen me COVID-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c6a079e9a08d0616e67acdbd957ca4a0

Kanë shpërthyer infektimet në Gjykatën e Pogradecit, ku 8 punonjës kanë rezultuar pozitivë në testin e COVID-19.

Janë infektuar 3 gjyqtarë, 4 sekretare dhe drejtuesja e Prokurorisë, ndaj Gjykata do të qëndrojë e mbyllur për dy javë, deri më 17 mars.

Javët e fundit është rritur ndjeshëm numri i infektimeve dhe viktimave nga COVID-19 në vendin tonë, ndërkohë që Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur të lërë në fuqi masat e vendosura 3 javë më parë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img