Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Gjykata e Lartë shpall vakancën, për vendin e kryetares së Kushtetueses Vitore Tusha

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lartë njofton shpalljen e vakancës për një vend anëtari në Gjykatën Kushtetuese, në kushtet kur i përfundon mandatit kryetares Vitore Tusha. Vakanca është njoftuar dhe në katër data të mëparshme, por nuk ka pasur kandidatë të mjaftueshëm në KED.

Referuar dokumentit, bëhet me dije se më datë 19 tetor 2022, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka vënë në dijeni Gjykatën e Lartë se aktualisht në garë për plotësimin e vakancës në Kushtetuese, janë dy kandidatë.

Afati i pranimit të kërkesave nga kandidatët është 30 ditë nga dita e publikimit të këtij njoftimi, sot më 28 tetor 2022. Të gjithë kandidatët e interesuar, duhet të paraqesin dokumentacionin e nevojshëm për plotësimin e kushteve, si më poshtë:

Njoftim nga Gjykata e Larte, 28 tetor 2022 by Newsbomb Albania on Scribd

 

Më shumë
spot_img
spot_img