Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

Gjykata e Lartë rrëzon shkallën e parë: Të kthehet në burg Lulzim Berisha! Duhet të shlyejë dhe 5 vite

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lartë kërkon që Lulzim Berisha, ish-kreu i bandës së Durrësit të rikthehet në burg, shkruan newsbomb.al. Vendimi është dhënë pasditen e kësaj të marte, duke rrëzuar kështu atë të shkallës së parë që e liroi me kusht disa vite më parë.

Ish-kreu i bandës së Durrësit është në arrati dhe akuzohet për disa ngjarje të rënda, ndërkohë që nga dënimi i mëparshëm duhet të shlyejë dhe 6 vite. “Prishjen e vendimit të gjykatës së Apelit Durrës Lënien në fuqi të vendimin të gjykatës së Rrethit Durrës”, thuhet në vendimin e Gjykatë së Lartë.

Relatore ka qenë gjyqtarja e lartë Albana Boksi. Ndërkohë avokati i tij, Detar Hysi është shprehur se: Do ta kundërshtojmë ligjërisht vendimin e rikthimit në burg të klientit tim Lulzim Berisha.

Kujtojmë se Gjykata e Apelit e liroi atë me kusht me 6 dhjetor 2016. Vendimi erdhi pasi Gjykata kishte rrëzuar një kërkesë të Prokurorisë, për ta dënuar Lulzim Berishën me burgim të përjetshëm. Ish-kreu i bandës së Durrësit ishte dënuar me 25 vjet burg dhe i kishin mbetur edhe 5 vjet për të shlyer.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img