Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Shullazit, mbetet në qelinë e “41 biss”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lartë ka rrëzuar pretendimet e Emiljano Shullazit për t’u liruar nga qelia e regjimit të egër “41 biss”.

Bëhet me dije se Gjykata e Lartë nuk ka pranuar kërkesën e të pandehurit e dhe ka vendosur t’a lërë në qelinë e “41 biss”.

Afati 1-vjeçar që Shullazi duhet të qëndrojë në “41 biss” sipas vendimit të Ministres së Drejtësisë përfundon në gusht 2021.

Kujtojmë që Emiljano Shullazi dhe katër anëtarët e tij të grupit kriminal po vuajnë dënimin me 55 vite burg në total.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img