Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Gjykata e Lartë refuzon ekstradimin në Turkmenistan të Muhamet Cap, mbështetës i Gylenit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lartë ka refuzuar ekstradimin në Turkmenistan të Muhamet Cap, mbështetës i Fetullah Gylen.

Bëhet me dije se Gjykata e Lartë ka refuzuar ekstradimin për shkak se procedimi ka të bëjë me nartyre politike.

Muhamet Cap është ndërtues dhe biznesmen në Turkmenistan. Ai akuzohet se në 2011 ka korruptuar një punonjëse të bankës.

Cap kërkohej nga Turkmenistani, vendi i dytë në botë për shkeljen e të drejtave të njeriut.

Cap ka azil në Kosovë, nddërsa pas 9 muajsh burg dje është lënë i lirë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img