Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Gjykata e Lartë ndan 7 anëtarët e saj në Kolegjin Civil, Penal dhe Administrativ (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lartë ka vendosur ndarjen e 7 anëtarëve të saj në 3 Kolegjet që të mund të rinisë puna me dosjet që janë të depozituara. Numri i këtyre të fundit është i madh për shkak të mosfunksionimit të Gjykatës së Lartë për një kohë të gjatë.

Konkretisht në Kolegjin Civil të Gjykatës së Lartë është caktuar vetëm Ervin Pupe dhe në Kolegjin Administrativ vetëm Sokol Sadushi. Në Kolegji Penal janë caktuar Ilir Panda, Sandër Simoni, Albana Boksi, Klodian Kurushi, Sokol Binaj.

Pavarësisht kolegjeve ku janë caktuar, gjyqtarët për nevoja të gjykimit të çështjeve, do të marrin pjesë edhe në përbërje të kolegjeve të tjera.​ Gjykata e Lartë është e plotësuar me 19 anëtarë, ndërsa aktualisht ajo funksionon me 7 anëtarë.

Screenshot 12 3

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img