Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Gjykata e Lartë ndalon abortin në SHBA

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Përmbysja e së drejtës së një gruaje për abort nga Gjykata e Lartë të premten ishte një rrufe ligjore, politike dhe shoqërore që meriton termin e mbipërdorur “historik” sepse do të ndryshojë jetën në shumë mënyra, shumë ende të panjohura.”

Kështu hapet artikulli i medias së njohur amerikane “CNN” pas vendimit të Gjykatës së Lartë në SHBA, e cila pak orë më parë ka vendosur të ndalojë ligjërisht abortin, duke i dhënë fund një miratimi 50 vjeçar që u jepte grave të drejtën të hiqnin fëmijët.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img