Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
46 %
1.5kmh
0 %
Mër
8 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Gjykata e Lartë lë në fuqi vendimin e Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles, sot u pezulluan dy prokurorë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles në Vlorë, ku në prill të 2015-ës u vranë tre persona.

Gjykata ka lënë në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm për Aleksandër Llanaj dhe dënimin me 35 vjet burg për Ani Begaj dhe Bertil Aliaj.

Sot, kryeprokurori Adriatik Llalla pezulloi dy prokurorët që janë marrë me këtë çështje, pasi në seancën e zhvilluar në Gjykatën e Lartë ata ndryshuan qëndrim në favor të të dënuarve.

Lexo edhe: Letra që iu dorëzua Nishanit: Fëmijët po na i vrasin për të dytën herë. Kryeprokurori Llalla shkarkon sot Artur Selmanin dhe Alma Muçën

Më shumë


spot_img

spot_img