Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Gjykata e Lartë/ Komisioni i ligjeve rrëzon dekretin e Nishanit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i i ligjeve ka rrëzuar sot dekretin e presidentit, Bujar Nishani për kthimin e ligjit për Gjykatën e Lartë. Sipas kreut të këtij komisioni, Fatmir Xhafa, ligji për Gjykatën e Lartë nuk lidhje me reformën në drejtësi dhe se ky ligj zgjidh ngërcin që ekziston me presidentin.

Xhafa ka deklaruar gjithashtu se jo për çdo ligj që pritet të kalojë në Kuvend, duhet mendimi i Komisionit të Venecias.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img