Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Gjykata e Krimeve të Rënda jep dënimin për të anëtarin e bandës së Ilir Kupës që u arratis nga burgu në Greqi (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Kriemve të Rënda ka zbardhur ditën e sotme vendimin për të shumëkërkuarin Klement Çela. Gjykata ka vendosur që ta dënojë Çelën me masën 25 vjet burg. Ai akuzohet për arrastisjen nga burgu i Trikalës në Greqi dhe një sërë vepra të tjera penale.

Klement Çela u bë i famshëm si një nga anëtarët e bandës së Ilir Kupës që dyshohet se realizoi grabitjen në Rinas së mjeteve të blinduara.

Bëhet me dije se Prokuroria kishte kërkuar burgim të përjetshëm për Çelën, por Gjykata vendosi vetëm për 25 vite burgim.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img