Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Gjykata e Kosovës po e kërkon kudo, reagon për herë të parë Adelina Ismaili

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja Adelina Ismaili sërish ka munguar në gjykimin për Enver Sekiraqën, i cili akuzohet për vrasjen në 2006 e të fejuarit të këngëtares, Triumf Rizës.

Ajo ka munguar në seancën e radhës pasi ndodhet jashtë vendit dhe ka qenë  bashkëshorti i Adelinës, ai i cili ka zbuluar vendin në të cilin ndodhen.

Ai në rrjetet e tij sociale ka publikuar një foto ku tregon se së bashku me këngëtaren ndodhen në Zvicër.

Gjykata Themelore në Prishtinë ka njoftuar se do të lëshojë urdhëresë për sjelljen e saj dhe të motrave të këngëtares në seancë me anë të policisë.

Dëshmitaret ishin paraparë që të dëgjoheshin në seancën e së mërkurës, mirëpo kryetari i trupit gjykues, gjykatësi Agim Kuçi kishte njoftuar se të njëjtat mungesën e tyre e kishin arsyetuar përmes përfaqësuesit të tyre, avokatit Alban Makolli, me arsyetimin se nuk gjenden në Kosovë dhe se nuk dihet se kur do të kthehen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img